а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лупинг

мн. лупинзи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 36559
Во воздухопловството - акробатска фигура што ја изведува пилотот правејќи со авионот затворена кружна линија при вертикален лет.
Англиски: looping
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК