а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

малолетен

малолетниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 12962
Што е на мала возраст, што ги нема годините за правна одговорност.
Англиски: under age
Изведенки
1. малолетност ж.
2. малолетство ср.