а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

манијакален

манијакалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31070
Што има манија.
Употреба: Медицина
Изведенки
манијакалност ж.
Особина или постапка на тој што е манијакален, својcтво на тоа што е манијакално.