а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

масер

мн. масери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 54124
Лице што професионално врши масажа.
Употреба: Медицина
Примери:
професионален масер
Изведенки
1. масерка ж.
мн. масерки
2. масерски прид.
масерскиот
Пример: масерска вештина