а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

машинство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 47423
1. Наука за конструирање, производство и кориcтење на машини.
Англиски: mechanical engineering Албански: makineri
2. машиноградба
Англиски: mechanical engineering Албански: inxhinieri mekanike
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК