а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

менаџмент

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 17254
Раководење и организирање на работата за поуспешно оcтварување на одредени економски резултати.
Англиски: management Албански: menaxhim
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК