а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

меничен

меничниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49024
Што е во врска со меница.
Албански: kambiale
Употреба: Економија
Примери:
Менични операции.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК