а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

менструален

менструалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39069
Што се однесува на менструација.
Англиски: menstrual
Употреба: Медицина
Примери:
Менструален циклус.