а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

менструира

ментруираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 45654
Има менструација, добива менструација.
Англиски: menstruate
Употреба: Медицина
Примери:
Зошто одредени единки менструираат, а други не?