а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

методичар

мн. методичари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55064
специјалист по методика
Примери:
За методичарите нема дилема дека ученикот по секој предмет мора да биде испрашан усно, но и со помош на тестови.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК