а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

меѓучовечки

меѓучовечкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 18496
Што се однесува на две или повеќе лица, што поврзува две или повеќе лица.
Англиски: interpersonal
Примери:
Меѓучовечки односи.