а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мејл

мн. мејлови
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 42963
електронска пошта
Англиски: e-mail
Употреба: Информатика
Примери:
Испратете мејл и ќе Ви одговориме на прашањето.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК