а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мирновременски

мирновременскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25556
Што се случува во мирно време, кога нема војни.
Англиски: civil
Примери:
мирновременско производство