а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

модуларен

Види и: модул (м.)
модуларни
Вид збор: Придавка
Ранг: 27089
Што е составен од модули.
Англиски: modular
Употреба: Технологија
Примери:
модуларна конструкција
модуларен софтвер
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК