а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

можеби

Вид збор: Модален збор
Ранг: 119
Можно е, не е исклучено.
Англиски: perhaps Албански: ndoshta
Примери:
Можеби се вратил.
Можеби ќе заврши денес со работата.