а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

моментално

Вид збор: Прилог
Ранг: 6169
моментален
Англиски: momentarily
Примери:
Тој моментално се здрви.
Моментално заборави.
Моментално застана.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК