а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

момин

момини
Вид збор: Придавка
Ранг: 15039
Што се однесува на мома; што припаѓа на мома.
Англиски: maiden
Примери:
момини очи
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК