а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

монархиски

монархискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 24851
Што се однесува на монархија, својствен на монархија.
Англиски: monarchic
Употреба: Политика
Примери:
монархиски систем, монархиски апсолутизам
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК