а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мускулен

мускулниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30319
Што се однесува ма мускул.
Албански: muskuli
Употреба: Анатомија
Примери:
мускулно влакно, мускулно ткиво
мускулна активност, мускулни движења
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК