а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мусли

Вид збор: Именка, множина
Ранг: 43439
Комбинација од снегулки од овес со мешани суви плодови за појадок.
Англиски: muesli Германски: Müsli
Употреба: Гастрономија
Примери:
Мусли се мојата омилена комбинација за почеток на денот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК