а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мустак

мн. мустаќи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 12206
мустаќ
Англиски: mustache
Изведенки
мустаче ср.
мн. мустачиња
дем.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК