а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

муфтеџија

мн. муфтеџии
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 52357
Тој што сака се бесплатно, за џабе, што сака да се чести на туѓа сметка.
Англиски: sponger
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК