а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

набљудувачки

набљудувачкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на набљудување, на набљудувач.
Англиски: monitoring
Примери:
Набљудувачка мисија.
Набљудувачки дух.
Набљудувачко место.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК