а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навален

навалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 9416
Што се однесува на навалата, што е од навалата.
Англиски: forward
Употреба: Спорт
Примери:
навални играчи
навална линија, навален ред
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК