а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навира

навираат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 5496
1. навре, вовлече
Англиски: push Албански: fus
2. навре, облече
Англиски: dress Албански: vesh, mbath
Изведенки
навирање ср.
глаг. им.