а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навистина

Вид збор: Прилог
Ранг: 187
вистински, вистинито, во стварност
Англиски: indeed Албански: me të vërtetë
Примери:
Тој навистина е многу влијателен.
Навистина не знам што да ви кажам.
Луѓето навистина веруваа.
Навистина се излекувал.