а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наголемо

Вид збор: Прилог
Ранг: 19200
1. Се прави важен, во изрази: се крева наголемо, се држи наголемо, живее наголемо и сл.
Англиски: grand style
2. Тргува, купува, продава во големи количества.
Англиски: engross