а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надзорен

надзорниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27746
Што се однесува на надзор, што врши надзор.
Англиски: supervisory
Употреба: Административен термин
Примери:
надзорен орган
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК