а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надморски

надморскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 26284
Што се наоѓа над нивото на морето, што е над морската површина.
Примери:
Надморска висина (височина).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК