а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

налида

(се) налидат
Вид збор: Глагол, свршен
Лида доволно долго време, со задоволување, се наскита.