а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наобразба

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 17305
1. образование
Англиски: education
Употреба: Образование
Примери:
висока музичка наобразба
2. понатамошно образование
Англиски: further education
Употреба: Образование
Примери:
Оваа наобразба траеше два месеца.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК