а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наренда

нарендаат
Вид збор: Глагол, свршен
Изренда доволно, колку што е потребно.
Англиски: grate Албански: grij
Употреба: Гастрономија
Изведенки
нарендува несв.
нарендуваат