а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наречен

наречени
Вид збор: Придавка
Ранг: 2267
(глаг. прид.) нарече
Англиски: called
Примери:
Годинава беше формирана комисија наречена „Стручна работна сила и имиграција“.