а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наречник

мн. наречници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24123
Тој што ѝ е од судбината определен на девојката да ѝ стане сопруг.