а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наркобос

мн. наркобосови
Вид збор: Именка, машки род
Тој што го контролира растурањето и продавањето на наркотици; бос на наркодилерите.
Англиски: narco boss
Употреба: Правда