а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

насабајле

Вид збор: Прилог
Ранг: 26549
наутро
Англиски: mornings Турски: sabah
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Секој ден по три кафени лажици, насабајле, напладне и навечер пред спиење.
рано, рано, рано насабајле