а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наситка

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 15887
Наситување, обично во изразите: нема наситка, не знае за наситка.
Англиски: saturation
Примери:
Тој човек нема (не знае за) наситка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК