а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наслада

мн
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 9596
Силно изразено задоволство од нешто, уживање, насладување.
Англиски: pleasure
Примери:
Почувствува голема наслада кога ги виде насмеани и задоволни.
За него поголема беше насладата кога ќе ја пушти уловената риба одошто кога ќе ја улови.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК