а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

насреде

Вид збор: Прилог
Ранг: 9854
На средината, во средината.
Англиски: in the middle
Примери:
Имаше само едно килимче насреде во собата.
Од таванот висеше насреде старинска ламба.
Требаше да погоди насреде.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК