а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натамошен

натамошниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 5927
Што доаѓа, што следува.
Англиски: further
Примери:
Натамошниот развиток на македонскиот литературен јазик ги оправда погледите на Мисирков.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК