а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наткасна

мн. наткасни
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 19989
Мала комода, што стои покрај кревет или се става над некоја друга.
Англиски: side furniture Германски: Nachtkästchen
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК