а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натопен

натопениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 9234
Што примил вода, течност.
Англиски: soaked
Примери:
Натопена крпа со ракија.
Натопена кошула со пот.
Натопена земја.
Изведенки
натопеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК