а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натпретек

Вид збор: Прилог
Ранг: 40469
Во натпревар, со престигање.
Англиски: competing
Примери:
Децата натпретек се растрчаа по полјанката.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК