а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натрапник

мн. натрапници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 6540
Тој што се натрапува.
Англиски: intruder
Изведенки
1. натрапница ж.
мн. натрапници
2. натрапничка несв.
мн. натапнички
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК