а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наутички

наутичкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на морепловство.
Англиски: nautical
Изрази
Наутичка милја - единица мерка за растојание еднаква на 1851 метар.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК