а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

начисто

Вид збор: Прилог
Ранг: 5446
Без нејаснотии, разјаснето, јасно.
Англиски: clear
Примери:
Беше начисто дека по таа расправија треба да се разделат.
Не беше начисто дали треба да се согласи.
Да бидеме начисто со тоа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК