а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нашински

Вид збор: Прилог
Ранг: 41551
Често во составите: на нашински, по нашински.
Примери:
Се облекува по нашински.
Живее по нашински.
Каже на нашински.
Зборува нашински.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК