а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наштелува

наштелуваат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 41605
амести, натокми, дотера
Англиски: adjust Германски: einstellen
Употреба: Разговорно
Примери:
Ја наштелува машината.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК