а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неажурен

неажурниот
Вид збор: Придавка
Што не е ажурен.
Англиски: not up-to-date
Изведенки
неажурност ж.
Пример: Не станува збор за неажурност.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК