а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

невладин

невладини
Вид збор: Придавка
Ранг: 17134
Што не зависи од владата.
Англиски: non-governmental
Употреба: Политика
Примери:
невладини организации
Консултации со невладиниот сектор.